بازشماری تعدادی از صندوق‌های رای شورای شهر ورامین آغاز شد

حسین کاغذلو روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بر اساس قانون و پس از اعلام آگهی نتیجه شمارش صندوق‌های اخذ رأی، در اجرای ماده ۵۲ قانون انتخابات شورارهای اسلامی کشور و ماده ۷۰ آئین نامه اجرایی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، از تاریخ انتشار آگهی مورخ ۲۹ خرداد ماه سال ۱۴۰۰، به مدت دو روز هیأت اجرایی در محل فرمانداری آماده قبول شکایات انتخاباتی بود.

وی اظهار داشت: بر این اساس، حدود ۱۰ اعتراض در خصوص شمارش آراء از سوی برخی از نامزدها ارائه شد که با تشکیل جلسه مشترک هیأت اجرایی و نظارت، به تک تک این اعتراضات رسیدگی و مقرر شد تا بر اساس قانون، ۱۰ درصد از صندوق‌های رأی که مورد نظر نامزدهای معترض نیز است، به صورت تصادفی انتخاب و بازشماری آن انجام شود.

فرماندار ورامین گفت: در انتخابات ۲۸ خرداد،  ۱۳۱ شعبه اخذ رأی در شهر ورامین آرای مردم به نامزدهای شورای شهر را جمع‌آوری کرد که ستاد انتخابات، ۱۵ صندوق یعنی بیش از ۱۰ درصد را مورد بازشماری قرار داده است.

وی افزود: این بازشماری با حضور اعضای هیأت اجرایی، هیأت نظارت، هیأت بازرسی و نمایندگانی از نامزدهای معترض در محل فرمانداری انجام شد و تک تک آراء ۷۴ نامزدی که در این صندوق‌ها رای داشتند، مورد شمارش و تطابق با صورتجلسه هر شعبه اخذ رای قرار گرفت.

وی گفت: هر گونه گمانه‌زنی در خصوص تغییر نتیجه  انتخابات که در برخی از محافل و شبکه‌های مجازی منتشر شده کذب است و ستاد انتخابات نتیجه رسمی این بازشماری را به اطلاع شهروندان می‌رساند.

در جریان انتخابات ششمین دوره شورای اسلامی، ۷۴ نفر برای کسب یکی از ۹ کرسی شورای شهر ورامین با یکدیگر به رقابت پرداختند.

بر اساس شمارش آراء، محمد شیرکوند با ۱۰۱۴۷ رأی، جعفر اردستانی با ۸۳۴۸ رأی، سیدرضا احمدی با ۸۰۲۲ رأی، قاسم پاچیده با ۷۰۳۷ رأی، ابوالفضل جعفری با ۶۹۴۶ رأی، احمد خانی با ۶۹۰۷ رأی، امید شیرکوند با ۶۸۳۳ رأی، محمدحسن فرجی با ۶۶۲۶ رأی و امیر بی‌لی‌جی با ۶۵۱۲ رأی به عنوان اعضای اصلی از سوی مردم انتخاب شدند.

ورامین با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.

درباره ی nbnbruop82594

مطلب پیشنهادی

کیفیت هوای تهران قابل قبول است

به گزارش ایرنا بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، همچنین میانگین غلظت ذرات …