روی خط تهران، رونمایی از سردیس دکتر بدرالزمان قریب در منطقه ۹

به گزارش ایرنا از اعلام روز پنجشنبه شهرداری منطقه ۹، سید مصطفی موسوی شهردار منطقه بااشاره به نامگذاری خیابان اجتماعی به بدرالزمان قریب گفت: طبق توافقات انجام شده شهرداری تهران با وزارت دفاع به منظور استفاده از بخشی از پادگان جی برای مسیرهای ترافیکی، معبری در انتهای بلوار استاد معین با  ۴ باند ایجاد شد که  ۲باند آن به فعالیت های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی اختصاص داده شد.

روی خط تهران، رونمایی از سردیس دکتر بدرالزمان قریب در منطقه ۹

وی افزود: خاندان قریب از مفاخر این مرز و بوم هستند، ضمن اینکه دو خیابان نیز جهت نامگذاری ۲ شهید والامقام مد نظر کمیته نامگذاری معابر در غرب پایتخت قرار گرفته است.

همچنین یکی از خاندان قریب در آئین گفت: این اقدام فرهنگی برای حفظ حرمت و گرامیداشت مفاخر علمی و فرهنگی کشور موثر است.

مشاور مقام معظم رهبری: استفاده از گنجینه مفاخر ادب و فرهنگ ایران در نامگذاری، اقدامی پسندیده است

حداد عادل تغییر نام اماکن و مراکز عمومی بعد از انقلاب را نشان دهنده تغییر ارزشها دانست و عنوان کرد: بسیاری از کوچه ها و معابر شهرها به نام شهدا مزین شده است تا از یاد نبریم امنیت و آسایش امروز ما مدیون خون شهداست.

روی خط تهران، رونمایی از سردیس دکتر بدرالزمان قریب در منطقه ۹

غلامعلی حداد عادل گفت: شایسته است از گنجینه مفاخر علمی و ادبی کشور در نامگذاری معابر استفاده شود، چنانچه شاهد اقدام پسندیده شهرداری منطقه ۹ هستیم که خیابانی مهم به نام بانو بدرالزمان قریب نامگذاری شده است.

راه اندازی اولین اتو واش پسماند منطقه ۱۹ با استفاده از فناوری نانوبخار

شهردار منطقه ۱۹ اعلام کرد: اولین اتو واش پسماند منطقه با استفاده از فناوری نانوبخار در راستای کاهش تولید زباله بزودی راه اندازی می شود.

علی توکلی این اقدام ابتکاری را گام دیگری در این منطقه برای حفظ محیط زیست دانست و گفت: به همین منظور فضایی به مساحت ۲۰۰ متر مربع با ظرفیت شستشوی همزمان ۶ خودرو اختصاص داده شده است.

وی درخصوص مزایای استفاده از سیستم نانوبخار در اتو واش پسماند بیان کرد: این سیستم با صرف کمترین میزان آب و تبدیل آن به بخار ضمن صرفه جویی در مصرف و جلوگیری از هدررفت آب، آلایندگی کارواش های سنتی را نداشته و می تواند به کاهش فعالیت این نوع کارواش ها کمک کند.

به گفته توکلی ضد عفونی سازگار با محیط زیست، کاهش هزینه نیروی کار و هزینه های دفع ضایعات، شستشوی عمیق تر، کاهش حساسیت و حفظ شرایط بهداشتی از دیگر مزایای استفاده از اتو واش نانوبخار هستند.

شهردار منطقه ۱۹ با بیان اینکه شهروندان فعال در امر تفکیک پسماند می توانند از خدمات این اتو واش استفاده کنند ادامه داد: به همین منظور نیز شهروندان می توانند با مراجعه به غرف بازیافت ۲۳ گانه منطقه و یا هایپرپسماند خشک ضمن تحویل پسماندهای خشک، کارت استفاده رایگان از اتو واش نانو بخار را دریافت کرده و یا درصورت تمایل به دریافت مبلغ به ازای پسماندهای خشک خود، از جایزه تخفیف ۵۰ درصدی شستشوی خودرو در اتوواش بهره مند شوند.

درباره ی nbnbruop82594

مطلب پیشنهادی

کیفیت هوای تهران قابل قبول است

به گزارش ایرنا بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، همچنین میانگین غلظت ذرات …