مراسم تشییع پیکر خبرنگاران فقید ایرنا و ایسنا برگزار شد

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، مراسم تشییع پیکر ریحانه یاسینی و مهشاد کریمی خبرنگاران فقید ایرنا و ایسنا امروز جمعه ۴ تیرماه ساعت ۹ صبح در قطعه  ۲۵۵ بهشت زهرا تهران که به نام قطعه نام‌آوران نام‌گذاری شده است، برگزار شد.

در این مراسم جمع کثیری از اهالی رسانه، خانواده های خبرنگاران، دوستان و همکارانشان حضور دارند. حجت‌الاسلام محمود دعایی (مدیر مسوول روزنامه اطلاعات)، ابراهیم حاتمی‌کیا (کارگردان)، محمد خدادی (معاون امور مطبوعاتی) محمدرضا نوروزپور (مدیرعامل ایرنا)، محمدجواد شوشتری (معاون پشتیبانی و مدیریت منابع جهاددانشگاهی)، عیسی علیزاده (معاون فرهنگی جهاددانشگاهی)، سید محمد مهدی‌زاده (رییس دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی)، سعید لیلاز و محمد قوچانی (روزنامه‌نگار)، علی متقیان (مدیرعامل ایسنا) و … از حاضران در این مراسم بودند.

امروز ابتدا پیکر زنده یاد مهشاد کریمی پس از اقامه نماز توسط حجت الاسلام محمود دعایی در خاک آرام گرفت و در ادامه پیکر مرحومه یاسینی بعد از اقامه نماز به خاک سپرده شد. این ۲ خبرنگار فقید با فاصله ۵۰ متری در قطعه نام‌آوران بهشت زهرا (س) به خاک سپرده شدند.

محمد خدادی در حاشیه این مراسم، گفت: قواعد و قوانینی بری استانداردهای سرنشین و ماشین وجود دارد که باید رعایت شود. ما در معاونت مطبوعاتی به زودی در قالب بخشنامه‌ای این موضوع را ابلاغ خواهیم کرد تا دستگاه‌هایی که میهمان می‌پذیرند همان طور که نگران غذایی هستند که مسموم نباشد حتما باید از استاندارد بودن وسایل نقلیه و جابجایی مسافران نیز مطمئن باشند.

وی ادامه داد: چیزی که مسلم است ما استانداردهای استفاده از وسائل حمل و نقل را در کشور داریم اما بی‌توجهی و عدم رعایت این استانداردها در این حادثه تقریبا مسجل شده است.

معاون امور مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه اگر دستگاه مربوطه سازوکاردرست استفاده از خودروی استاندارد برای اعزام خبرنگار را رعایت می کرد و این اتفاق می‌افتاد ماجرا فرق می‌کرد، افزود: هرچند هنوز جزئیات کامل ماجرا مشخص نیست اما آنچه از گزارش‌های اولیه آمده است قصوری صورت گرفته است.

خدادی گفت: آنچه از ما برمی‌آید اینکه کارگروه پیگیری و حقوقی تشکیل بدهیم و موضوع را کامل پیگیری کنیم اما مهمتر از آن این است که نگذاریم این اتفاق تکرار شود. یعنی سراغ دستگاه ها برویم و آنها را ملزم به رعایت استانداردها کنیم.

محمدرضا نوروزپور نیز در این مراسم گفت: ضایعه درگذشت این دو همکار عزیز در خبرگزاری ایرنا و ایسنا را تسلیت عرض می‌کنم، این دو بزرگوار خانم‌ها کریمی و یاسینی در مسیر انجام وظیفه جان خودشان را از دست دادند و شهید راه اطلاع رسانی هستند.

وی افزود: با شناختی که از خانم ریحانه یاسینی همکارمان در ایرنا داشتم ایشان خبرنگاری بسیار حاذق، تیزهوش با پشتکار بالا و بسیار متعهد، فعال و پیگیر بود.

مدیرعامل ایرنا گفت: وقتی صحبت می‌کردیم از اینکه کشور ما در مسیر حمله جنگ روانی قرار گرفته و می‌خواهند مردم ما را ناامید کنند بسیار علاقمند بود با گزارش‌هایش در حوزه چند رسانه‌ای مردم را شاد و امیدوار نگاه دارد و تمام هدفش همین بود.

نوروزپور افزود: این دو بزرگوار در مسیری که عشق‌شان و هدف‌شان بود قدم گذاشتند. عاشقانه در مسیر اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی به جامعه حرکت کردند و در همین مسیر هم جان خودشان را از دست دادند. تسلیت عرض می‌کنم این ضایعه دردناک را اما مسئولین ما هم باید ریشه‌ یابی کنند علت این اتفاقات را تا از تکرار آن جلوگیری شود.

مقصران حادثه اتوبوس حامل خبرنگاران باید پاسخگو باشند

عباس عبدی رییس انجمن صنفی روزنامه نگاران تهران در حاشیه مراسم خاکسپاری خبرنگاران ایرنا و ایسنا گفت: مقصران حادثه اتوبوس حامل خبرنگاران محیط زیست باید پاسخگو باشند.

وی با اعلام این خبر که چند نفر از طرف انجمن صنفی روزنامه‌نگاران تهران برای پیگیری وضعیت سانحه دیدگان به ارومیه اعزام شده‌اند اظهار داشت: این انجمن تا روشن شدن جوانب موضوع پیگیری خود را ادامه می دهد.

به گزارش ایرنا، ۲۵ نفر از خبرنگاران رسانه‌های کشور صبح چهارشنبه (۲ تیرماه ۱۴۰۰) برای بازدید از طرح‌های ستاد احیای دریاچه ارومیه عازم پیران‌شهر شدند که اتوبوس آنان عصر همان روز در ۱۵ کیلومتری این شهرستان در منطقه بیگم قلعه پیران‌شهر دچار حادثه شد.

در این حادثه غم‌انگیز متاسفانه ریحانه یاسینی و مهشاد کریمی خبرنگاران پرتلاش و متعهد خبرگزاری‌های ایرنا و ایسنا جان خود را از دست دادند.

مراسم تشییع پیکر خبرنگاران فقید ایسنا و ایرنا برگزار شد

مراسم یادبود خبرنگاران فقید یکشنبه (ششم تیر ماه) بر سر مزارشان برگزار می‌شود؛ یادبود ریحانه یاسینی ساعت ۱۰ صبح و مراسم مهشاد کریمی، ساعت پنج بعد از ظهر برنامه‌ریزی شده است.

مراسم تشییع پیکر خبرنگاران فقید ایسنا و ایرنا برگزار شد

درباره ی nbnbruop82594

مطلب پیشنهادی

کیفیت هوای تهران قابل قبول است

به گزارش ایرنا بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، همچنین میانگین غلظت ذرات …