۱۰۰ درصد بدهی اقتصادی و دارایی استان تهران سال ۹۹ پرداخت شد

فرزانه دهنادی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: میزان اسناد خزانه جذب شده در سال ۱۳۹۹ به ۳۲۸ میلیارد و ۴۷۹ میلیون تومان می رسد.

وی یادآورشد: کل اوراق تسویه کشور به ۶ هزار و ۸۲۶ میلیارد و ۸۴۴ میلیون تومان می رسد.

دهنادی در خصوص انتقال اسناد مالکیت اموال منقول از ستاد وزارت امور اقتصادی و دارایی به این اداره کل اظهارداشت: با توجه به نبود مخزن اسناد در این اداره کل، از سال ۱۳۹۷ اقدامات اجرایی ساخت مخزن اسناد آغاز و در پایان سال ۱۳۹۸ به بهره برداری رسید و از سال ۱۳۹۹ اسناد مالکیت دستگاههای اجرایی استان در این محل نگهداری می شود.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان تهران گفت: بدهی های تسویه شده دولت از طریق اوراق تسویه در این استان تهران در سال گذشته به ۲۸۶ میلیارد و ۷۶۶ میلیون تومان می رسید و درصد جذب اسناد خزانه در سال ۹۹، نسبت به مبلغ تخصیص آن، ۹۵ درصد بوده است.

 وی خاطرنشان کرد: رقم مصوب درآمدهای استان تهران در سال گذشته، ۸۷۰ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال بود که ۹۳۰ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال محقق شد.

دهنادی اضافه کرد: برای نخستین بار طی ۹ سال گذشته، بیش از ۱۰۰ درصد درآمدهای مصوب تعیین شده برای سال ۱۳۹۹ در این استان محقق شد.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان تهران گفت: به طور معمول در سال های گذشته بیش از ۵۰ درصد درآمدهای استانی پیش بینی شده برای کل کشور، تکلیف استان تهران بود.

وی تاکید کرد: مجموع درآمدهای مالیاتی محقق شده در سال ۱۳۹۹ استان تهران به ۹۰۵ هزار میلیارد ریال رسید.

دهنادی ادامه داد: درآمدهای استان تهران در سال گذشته از محل سایر درآمدها نیز ۳۰ هزار میلیارد ریال بود.

مدیرکل امور اقتصادی  و دارایی استان تهران اعلام کرد: طی سال های گذشته با فعالیت امور مالیاتی و تمرکز بر روی کشف فرارهای مالیاتی، بیشترین تاثیر را در کسب و تحقق درآمدهای استان عهده دار بوده اند.

وی افزود: در سال گذشته ۳۷ ملک در راستای بند (د) تبصره ۱۲ موضوع مولد سازی اموال دولت شناسایی و به وزارت امور اقتصادی و دارایی جهت کسب مجوز فروش اعلام و از این تعداد، مصوبه فروش ۱۲ ملک ابلاغ و به دستگاه های اجرایی جهت انجام فرآیند ارسال شد که با وجود برگزاری مزایده طی چند نوبت، هیچ یک از املاک مذکور فروخته نشد.

به طور معمول شرکت ها و پیمانکاران پس از عقد قرارداد هزینه انجام کار خود را از دولت به صورت تدریجی دریافت می کنند و از همین رو، دستگاه های دولتی سفارش دهنده کار، به این شرکت ها و پیمانکاران تا زمان تسویه بدهکار باقی می ماند.

دولت طی سال های گذشته تصمیم به عرضه اوراق خزانه برای تسویه بدهی خود با شرکت های بخش خصوصی و پیمانکاران گرفته است.

استان تهران به طور معمول سالانه بیش از ۵۰ درصد درآمدهای مالیاتی کشور در بخش استان ها را تامین و دریافت می کند.

درباره ی nbnbruop82594

مطلب پیشنهادی

کیفیت هوای تهران قابل قبول است

به گزارش ایرنا بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، همچنین میانگین غلظت ذرات …